úterý 10. září 2013

Věděli jste, že existují mistrovství v králičím hopu?

Ne, já si nadpisem tohoto článku nedělám srandu. Opravdu existují závody, při kterých měří své sportovní síly králíci. Soutěží se ve třech disciplínách  skok daleký, skok vysoký a parkur.
A zrovna o víkendu v Havlíčkově Brodě proběhlo 3. Mistrovství Evropy v králičím hopu.
Účastnili se závodníci ze čtyř zemí  České republiky, Švýcarska, Německa a Švédska. Velmi nás překvapila skutečně vysoká úroveň celé akce. Moderátorky hovořily ve třech jazycích a dění "na kolbišti" bylo přenášeno na velkou obrazovku, takže divákům neunikl ani jeden skok.


Nemyslete si, že je to nějaké týrání nebohých zvířat. Když se sportovci do překážky nechtělo, tak se to třikrát zkusilo a pokud ani to nevyšlo, byl přenesen k další překážce.
Zajímavý je fakt, že při semifinále parkuru běží králíček danou trasu poprvé, a tak ho musí doprovod správně navádět. Ve finále, když už ji závodník absolvuje podruhé, skoro navádět nepotřebuje. Dokonale si cestu pamatuje.

Moc hezké fotky jsou na Hobby.idnes.cz + přikládám svoje lehce roztřesené video.Trochu větším krasavcům byl víkend věnovaný na pardubickém závodišti.Přidávám ještě pár videí z jiných králičích akcí...3 komentáře:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...