pátek 19. února 2016

Denní rutina s 15měsíčním robětem... část I.

Máte-li doma malé potomstvo, vaše denní rutina se mění s každým přibývajícím měsícem.
Rozhodla jsem se vám nastínit, jak to nyní chodí u nás doma, a to v  případě, že zůstáváme v teple našeho obydlí a nikam se nevydáváme.Ráno

Vstáváme okolo půl 9. Tedy já a Emily, muž tou dobou již vytváří hodnoty v kanceláři.
Chvíli zabalené v peřinách hovoříme na různá témata. Plánujeme vaření, činnosti, které bychom měly zvládnout, a podobné záležitosti všedních dní.
Po zhruba deseti minutách se odebíráme do pokojíčku, kde zajišťuji čistou plenu a jiné náležitosti vztahující se k dítěti.
Robě tedy odchází z místnosti převlečeno do domácího úboru a v ručkách drží pečlivě zabalenou plenku, kterou s velice významným výrazem ve tváři samo háže do odpadkového koše.
Následuje hygiena v koupelně. Konečně má i Emily co čistit a nežvýká kartáček jen dásničkami.

Poté ji umisťuji do židličky u stolu a servíruji snídani.
Ta sestává často z ovoce, vločkové či pohankové kaše nebo domácí super zdravé formy bábovky.
Dítko se pouští do jídla a sem tam pochvalně přitakává hlavičkou nebo mlaskne.
Ovšem nedej bože, nemá-li okamžitě po ručce pití. To jsem pak za špatnou matku a je mi důrazně vysvětleno, že takto by to tedy nešlo.

Jelikož drobky létají kolem stoličky, je třeba po jídle poklidit.
Talířek dávám na konferenční stolek a vysvětluji dítku, že si může kdykoliv nabídnout.
Emily to nezajímá, chodí okolo stoličky a slovem "ee" poukazuje na spoušť, která tam byla napáchána.
Beru koště.
Dítko si jej přivlastňuje a v tom okamžení se ocitám v ohrožení já, televize, skleněný džbán se skleničkami po babičce, co máme na polici, lustr a další vybavení naší domácnosti.
S modlitbou, aby nic nebylo sestřeleno násadou, a přáním vyhnout se tupému úderu do hlavy, popadám takový ten pidi smetáček a lopatku.
Lezu po kolenou po celém obýváku a kuchyni a snažím se zkrotit veškerý nepořádek.
Po cca jedné minutě robě odhazuje koště a zajímá se o mnou používané úklidové potřeby.
Velice nenápadně se přibližuje, přičemž mi obvykle kopne do lopatky tak, že její obsah je v rozsahu jednoho metru všude kolem nás.
Vysvětluji dítku, že nějak zamést musím, a to nakvašeně odchází za vlastní činností.
Slyším, že hrací pejsek pěje Takhle si budeme ruce mýt, proto v klidu dozametávám, leč tím, že bych si došla pro koště, raději neprovokuji.
S bolavými zády a otlačenými koleny se konečně zvedám a první, co vidím, je robátko vesele tančící po místnosti na již zmíněnou píseň a přitom v ručkách drolící zbytek ranního pokrmu.
Beru koště...

Pokračování příště.
Mějte se moc krásně!

2 komentáře:

  1. Úplně výstižné :) Až na to, že vypadá, že vaše malinká aspoň chvilku posedí...my to máme trošku divočejší :D Ale co se týče tohoto uklízení - zrovna před pár dny jsem vysávala, malá chodila zvědavě za mnou, povídám jí co dělám a připadám si strašně důležitě, protože i ona to tak důležitě sleduje...a když dojdu na konec, tak zjistím, že malá za sebou nechává hlínu z bot, protože tatínek jí zapomněl sundat po příchodu z vycházky (blátivé) boty...a já si toho v zápalu uklízení nějak nevšimla...takže jsem se otočila a začala od znova :D

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Jojo, Emily je pohodová :) :D koukám, že máte taky doma veselo :D

      Vymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...